Rokiškio rajono vietos veiklos grupė


KONSULTACIJOS. VVG administracijos darbuotojai individualias konsultacijas teikia kasdien darbo valandomis. Jei taupote laiką, galite iš anksto registruotis tel. 52752, 8686 96382 (Raimonda), 8687 25511 (Valentinas) ir sutartu laiku nereikės laukti. RENGINIAI. Į rubriką "Bendruomenėse“ talpiname informaciją apie VVG, kaimo bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų renginius, taip pat reikšmingus visam kraštui įvykius. Pranešti el.p.: zubendruomenes@post.rokiskis.lt

Bendruomenės vėl dalinsis bendrystės koriu ir patirtimi

Liepos 2 d. Lietuvos mažojoje kultūros sostinėje Panemunėlyje, geležinkelio stotyje, mokyklos stadione, rinksis Rokiškio krašto bendruomenės į tradicinį sąskrydį-šventę „Tik kartu mes sėkmingi“.

Trečius metus bendruomenės susirinks, kad neformaliai pasikeistų idėjomis, pasidžiaugtų nuveiktais darbais. Bet kartu tai yra šventė visiems, kas atvyks į ją.

Nuo 13 val. šiemet programoje numatyta išvažiuojamoji ekskursija su vietos gidais po svarbias Lietuvos istorijai ir kultūrai Panemunėlio krašto vietas. Panemunėlis XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje buvo išskirtinis lietuviškumo, kultūros, švietimo centras, kurį formavo ir kuriame ugdėsi kun. švietėjas Jonas Katelė, Ministras Pirmininkas Juozas Tūbelis, žvalgė Marcelė Kubiliūtė, tautinio olimpinio judėjimo iniciatorius Antanas Jurgelionis, kitos ryškios prie Lietuvos valstybės idėjos prisidėję asmenybės bei kultūros talentai, čia yra išskirtinių paminklų.

Pasirengimą šventei, kuri startuos nuo 16 val., jau  pradėjo Panemunėlio krašto vaikai ir jaunuoliai. Jie rašo laiškus savo krašto žymioms istorinėms asmenybėms "Mudu abu iš Panemunėlio". Šventės dieną bus skaitomos laiškų ištraukos. Šventės programoje bus pristatomi krašto bendruomenių pastarųjų metų aktyvių veiklų pavyzdžiai, bus koncertai, amatininkai ir vaikų edukatoriai. Ir tradiciškai bus lipdomas "Bendrystės korys“- bendruomenių draugystės pyragas, kurio lauktuvėms gauna kiekvienas, kas į šventę atvyksta.

Šventės globėjas yra Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas, finansuoja Žemės ūkio ministerijos bendruomenių stiprinimo programa ir Rokiškio rajono savivaldybė, remia Rokiškio krašto žiniasklaida - "Gimtasis Rokiškis", "Rokiškio sirena", organizuoja Panemunėlio universalus daugiafunkcis centras ir Rokiškio rajono vietos veiklos grupė.

Šventės programa

13-16 Panemunėlio istorinių vietų lankymas (registracija nuo 12.30 val.)

16-19  Šventė (bendruomenių patirčių kiemas; Panemunėlio krašto amatininkų ir edukatorių produktų pristatymas; Panemunėlio daugiafunkcinio centro kolektyvų pasirodymas; jaunimo kūrybinio laiško konkurso „Mudu abu iš Panemunėlio“ rezultatų pristatymas ir dalyvių apdovanojimas; programa vaikams)

19-19.30 Bendrystės korio lipdymas, pristatymas, fotonuotrauka ir padalijimas dalyviams

19.30 Muzikinės grupės "Lietuvaičiai" koncertas ir vakaro programa

 

 

 

 

Projektą finansuoja Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai ir Lietuvos Respublika

Projektai
Projektai
Projektai
Projektai