Rokiškio rajono vietos veiklos grupė


KONSULTACIJOS. VVG administracijos darbuotojai individualias konsultacijas teikia kasdien darbo valandomis. Jei taupote laiką, galite iš anksto registruotis tel. 52752, 8686 96382 (Raimonda), 8687 25511 (Valentinas) ir sutartu laiku nereikės laukti. RENGINIAI. Į rubriką "Bendruomenėse“ talpiname informaciją apie VVG, kaimo bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų renginius, taip pat reikšmingus visam kraštui įvykius. Pranešti el.p.: zubendruomenes@post.rokiskis.lt

Dovana kraštui - albumas "Rokiškio krašto šventovės ir varpai"

Kunigo švietėjo Jono Katelės labdaros ir paramos fondas organizavo labai svarbią Rokiškio krašto istorijai veiklą - pasitelkė mokslo ir kūrybinę bendruomenę, užfiksavo visus Rokiškio krašto šventovių varpus ir apie juos išleido reprezentacinį albumą „Rokiškio krašto bažnyčios ir varpai“.

Birželio 7 d. albumo pristatymas įvyko knygų leidėjus globojančioje Rokiškio Juozo Keliuočio bibliotekoje. Susirinko didelis fondo gerbėjų būrys, atvyko beveik visi leidėjų komandos nariai. 

Bibliotekos direktorė Alicija Matiukienė, pristatydama iškilų įvykį, sakė: "Pristatome unikalų leidinį ne tik Rokiškio krašto kultūrai, bet svarbų ir ryškų visos Lietuvos sakraliojo meno paveldui. Tai mūsų krašto varpų istorija, apimanti 13-21 amžius. Leidinyje pirmą kartą publikuojami į vieną vietą surinkti duomenys apie rajone esančius varpus, juos gaminusius meistrus."

Ruošiant leidinį, kartu su Lietuvos kampanalogų draugija vyko mokslinės ekspedicijos į Rokiškio šventoves - bažnyčias ir cerkves. Rasti varpai išfotografuoti, išmatuoti, identifikuoti tekstai, esantys ant varpų, aprašyta varpo puošyba. Domėtasi kiekvienos parapijos varpų skambinimo tradicija, skambėjimo tonais ir garsais. Leidinys pilnas gausios informacijos amatams, kalbai, fotografijai, geografijai, istorijai, heraldikai, geneologijai, dailei, keramikai, raštui, etnografijai, knygos menui, religijotyrai, architektūrai, kraštotyrai. 

Kultūros mecenatas, Kunigo švietėjo Jono Katelės labdaros ir paramos fondo valdytojas Leonardas Šablinskas bibliotekininkus nudžiugino ir dar viena iniciatyva - kiekviena Rokiškio krašto biblioteka sulaukė šio albumo dovanai, kad gyventojai turėtų lengvai prieinamą istorinį šaltinį apie savo šventovę ir varpą.

Kunigo švietėjo Jono Katelės labdaros ir paramos fondas ir jo vadovas Leonardas Šablinskas yra Rokiškio rajono vietos veiklos grupės nariai.

Projektą finansuoja Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai ir Lietuvos Respublika

Projektai
Projektai
Projektai
Projektai